Popularne kierunki podyplomowe w Polsce

 

Elastyczność i gotowość do zmian to cechy, które musi posiadać każdy współczesny kandydat szukający swojego miejsca na rynku pracy. Chęć rozwoju i umiejętność odnalezienia się w nowych sytuacjach są dziś wielką szansą na sukces. Wykształcenie, które zostało zdobyte przed lub na początku kariery zawodowej traci swoją wartość i pracownicy muszą wciąż się dokształcać, by nie zostać w tyle ze swoją wiedzą i praktykami zawodowymi. W związku z tym, coraz więcej osób, bez względu na wiek, decyduje się na studia podyplomowe pragnąc zdobyć wiedzę z wąskich dziedzin, by utrzymać swoją pozycję lub stać się bardziej konkurencyjnym na rynku pracy. Jakie kierunki studiów podyplomowych cieszą się największa popularnością?

Specjalizacja przede wszystkimstudia podyplomowe

Ogólna wiedza to za mało, by stać się specjalistą w swojej dziedzinie. Na rynku pracy z każdym rokiem poszukuje się więcej osób ściśle wyspecjalizowanych, posiadających obszerną wiedzę, ale w jednym temacie. Zatrudnianie osób tak dokładnie wyspecjalizowanych pozwala pracodawcom stworzyć wydajnie pracujące zespoły, które znając swoje obowiązki są w stanie płynnie i bezproblemowo ze sobą współpracować. Warto wiec zdecydować się studia podyplomowe i zdobyć przydatną specjalizację.

 

MBA

MBA, czyli Master of Business Administration to studia biznesowe przeznaczone dla osób przygotowujących się do pracy na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich. Program studiów jest specjalnie dostosowany do potrzeb i tendencji na rynku, a zajęcia prowadzone przez osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu kadrami. Oferta studiów MBA jest na bieżąco aktualizowana. Do najnowszych specjalizacji, jakie pojawiły się w ostatnim czasie można zaliczyć m.in. technologie mobilne w biznesie, zarządzanie łańcuchem dostaw czy mentoring.

 

Marketing i zarządzastudia podyplomowenie

Specjaliści od sprzedaży oraz sprawnego i wydajnego zarządzania pracownikami są coraz częściej poszukiwani. Pojawiają się oferty pracy dla wąsko wyspecjalizowanych osób w konkretnej dziedzinie zarządzania lub jednej z wielu w marketingu i sprzedaży. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób, które chcą ukierunkować swoją karierę decyduje się na studia podyplomowe związane z marketingiem i zarządzaniem. Popularnością cieszą się takie kierunki, jak logistyka w biznesie, coaching, social media czy marketing internetowy.

 

Studia ekonomiczne

Finanse, księgowość i podatki – analitycy finansowi, kontrolerzy czy księgowi wciąż są pożądani na rynku. Magisterskie studia ekonomiczne to czasem jednak za mało, by utrzymać swoja posadę lub zdobyć awans. Należy poszukać węższej specjalizacji. Z każdym rokiem zwiększa się zapotrzebowanie na specjalistów posiadających szeroką wiedzę w zakresie podatków. Warto więc pomyśleć nad taką specjalizacją.

 

Informatyka

Kierunki informatyczne niemalże gwarantują świetnie płatną posadę. Jednak i w tej branży potrzebni są wąsko wyspecjalizowani specjaliści z wiedzą na odpowiednim poziomie i konkretnymi umiejętnościami. Patrząc na informatyczne studia podyplomowe największą popularnością cieszą się te związane z projektowaniem systemów informatycznych, analizowaniem danych i tworzeniem baz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *